Всесвітній День боротьби з гепатитами

 

Всесвітній День боротьби з гепатитами
 

 


          Протягом вже кількох років 28 липня світова спільнота поєднує свої зусилля та відзначає Всесвітній День боротьби з гепатитами.

           Україна також приєдналася до цього руху та у цей день у різних містах країни проводяться профілактичні та адвокаційні заходи. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в України» та МБФ «Відродження» надаватимуть інформаційну та організаційну підтримку у проведенні акцій в областях України.

           Громада Одеської області, яка однією з перших підтримала цю ініціативу, в цьому році також планує провести адвокаційні заходи задля привертання уваги суспільства до проблеми.

           А основна проблема на даний момент – відсутність реєстру пацієнтів. Нема пацієнтів - нема реєстру – нема потреби в лікуванні – нема потреби в програмі та її фінансуванні – нема лікування. Ось таке замкнуте коло. Нам треба його розірвати.

         Що нам потрібно задля цього зробити?

         Завдання для неурядових організацій в усіх областях України на даному етапі – мобілізувати якомога більше пацієнтів та мотивувати їх (пацієнтів) писати заяви на обласні відділи охорони здоров’я з вимогою надати лікування і ставати на облік з метою формування більш-менш реалістичного реєстру пацієнтів по областям та загалом по Україні.

              Одеська обласна громадська організація “Молодіжний центр розвитку” виступає в якості координатора заходів по проведенню Всесвітнього Дня боротьби з гепатитами в Одеській області в 2012 році. Ця організація з 2003 року працює в місті Одеса та 7 районах Одеської області та є однією з найактивніших організацій, діяльність яких спрямована на формування ефективної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу, гепатитів та інших соціально-важливих проблем. Голова правління організації Олена Петрівна Грибова є радником голови облдержадминистрациї та секретарем координаційної ради Одеської обласної державної адміністрації з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності.

              Наша організація, за підтримки міських рад та районих державних адміністрацій, протягом 23-30 липня 2012 року планує провести інформаційно-просвітницькі заходи у м. Одеса, м. Южне, Болградському, Бєляївському, Балтському, Кодимському, Комінтернівському, Котовському районах області.

            Підготовка заходів, які відбудуться з 23 до 30 липня 2012 року, обговорювалась на засіданнях членів обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності, яку очолює заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Д.Б.Волошенков. Прийняти участь у заходах, серед яких заплановані прес-конференція, круглий стіл, вуличні акції, консультування та тестування всіх бажаючих, виказали наміри такі відомі громадські організації Одещини, як “Віра. Надія. Любов”, “Партнер”, “Об’єднання неурядових організацій Одеської області “Разом за життя”, “Час молоді”, “Вавілон”, “Шлях додому”, “За майбутнє без СНІДу”, “Здоров’я. Жінка. Долголіття”, “Життя+”.

           Зазначені вище громадські організації завжди працюють у тісному партнерстві з профільними управліннями та службами обласної державної адміністрації, в першу чергу, з управлінням охорони здоров’я, головним управління праці та соціального захисту населення, управлінням у справах сім’ї та молоді, управлінням у справах преси та інформації.

           ГО “Молодіжний центр розвитку” братиме активну участь (в межах повноважень) у популяризації та виконанні сумісного наказу Одеського обласного управління охорони здоровя та Державної санітарно-епідеміологічної служби Одеської області № 304/170-ОД "Про проведення санітарно-просвітницьких заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з гепатитом - 28 липня, в Одеській області" та наказу Одеського міскього управління охорони здоровя та державної санітарно-епідеміологічної служби міста Одеса № 37 від 17 липня 2012 року "Про проведення санітарно-просвітницьких заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з гепатитом - 28 липня, в м. Одесі"

В місті Южне вуличні акції проводитимуться з 23 по 28 червня біля міської поліклініки з 10 до 12 години та на проспекті Леніна з 16 до 18 години. Координаторами заходу є відділення ГО «МЦР» в місті Южне, ЮМ ЦСССДМ та БФ «Час молоді». В заході бере участь також Одеський обласний благодійний фонд «Спадщина».

            Заплановано роздача інформаційних матеріалів, консультування за принципом «рівний рівному», направлення на експрес-тестування (безкоштовно, анонімно, конфіденціально) проведення інтенсивної консультативної роботи з пацієнтами: доступно роз’яснити про важливість написання заяв та звернення до лікаря-інфекціоніста для постановки на облік,  допомоги в написанні заяв пацієнтам (будуть надруковано шаблони, які буде легше заповнювати), зібрання заяв та забезпечення подання їх до обласного управління охорони здоров’я, у разі потреби - забезпечення супроводу пацієнтів до лікарів-інфекціоністів для постановки на облік. Також будуть проведені  4  інформаційні заняття: два  з  волонтерами, одне з умовно засудженими та одне з службами міста, які займаються соціальною роботою (тер центр, центр зайнятості, іт.і.)

.  

 Запрошуємо всіх небайдужих слідкувати за анонсами та приєднуватися до заходів.

 

 Координатор від ГО “Молодіжний центр розвитку” – Талалаєв Костянтин Олександрович, виконавчий директор ( e-mail ktalalayev@yahoo.com). — в Одесса.

 Создан 20 июл 2012